Spotkanie członków i przyjaciół PRESTIGE CLUB-u w Zamku Królewskim w Niepołomicach

26 czerwca A.D. 2021 członkowie Prestige Club-u i zaproszeni goście spotkali się w Zamku Królewskim w Niepołomicach k/Krakowa, zwanym „drugim Wawelem”.

Gotycki zamek z połowy XIV w., przebudowany w stylu renesansowym, znajduje się w centrum Niepołomic. Zamek wybudowany z rozkazu króla Kazimierza Wielkiego pełnił funkcje obronne, wyruszały stąd wyprawy myśliwskie do pobliskiej Puszczy Niepołomickiej. Historia królewskiego zamku obfituje w wydarzenia wagi państwowej. Tu za czasów króla Władysława Jagiełły zwoływano zjazdy koronne. Tu lubiła przebywać królowa Bona.

Zamek, który przez wieki był rezydencją królów polskich i najznakomitszych rodów szlacheckich, jest otwarty obecnie dla gości i turystów. Klub skorzystał z tej możliwości, a zamkowa magia przybliżyła czytelników Magazynu Prestiż who is who do historii Rzeczypospolitej.

Zgodnie z klubową tradycją gen. prof. Mieczysław Bieniek wygłosił kolejny wykład, tym razem na temat bezpieczeństwa we współczesnym świecie. Po prelekcji wywiązała się ożywiona dyskusja.
Nowi członkowie klubu opowiedzieli o swojej działalności zawodowej i społecznej.

Skorzystaliśmy też z zaproszenia członka klubu Jerzego Motyki do aktywnego uczestnictwa na polu golfowym w Ochmanowie k/Krakowa, którego jest współwłaścicielem, i uzyskania tzw. zielonej karty.
Obejrzeliśmy także ekspozycję wystawową w Muzeum Zamkowym. Było to spotkanie z historią, architekturą, przyrodą i sztuką , oraz legendami związanymi z pobytami polskich królów.

Wieczorna kolacja w zamkowej restauracji sprzyjała integracyjnym rozmowom i omówieniu programu jesiennego spotkania klubowiczów w Krynicy Zdroju.