Aktualności

23 kwietnia 2022 00:00

Spotkanie członków i przyjaciół PRESTIGE CLUB-u w Hotelu Prezydent w Krynicy Zdroju

23. kwietnia członkowie PRESTIGE CLUB-u spotkali się w Hotelu Prezydent w Krynicy Zdroju z zaproszonymi gośćmi z kręgu Kawalerów Bractwa Spiżowego. Honorowymi gośćmi byli gen. prof. Mieczysław Bieniek, b. zastępca dowódcy strategicznego NATO oraz Marian Skrzypiec, Konsul Honorowy Indonezji w Polsce.

Wojna w Ukrainie była głównym tematem agendy spotkania. Gen. M. Bieniek wygłosił wykład dot. polityki międzynarodowej i aktualnej sytuacji w sferze działań wojennych w Ukrainie oraz omówił politykę Zachodu wobec rosyjskiego agresora, a także aktualną politykę Polski wobec bratniego sąsiada.

Po wykładzie wywiązała się dyskusja związana z pomocą dla uchodźców ukraińskich przebywających w Polsce, w wyniku której przyjęto wspólną deklarację zorganizowania w ramach działalności klubowej „hub-u” koordynującego wsparcie dla walczącej Ukrainy i odbudowy kraju po zakończonej wojnie.

Po kolacji uczestnicy  spotkania przenieśli się do klubu hotelowego, gdzie przedstawione podczas debaty tematy można było omówić w mniej oficjalnym tonie.

26 czerwca 2021 00:00

Spotkanie członków i przyjaciół PRESTIGE CLUB-u w Zamku Królewskim w Niepołomicach

26 czerwca A.D. 2021 członkowie Prestige Club-u i zaproszeni goście spotkali się w Zamku Królewskim w Niepołomicach k/Krakowa, zwanym „drugim Wawelem”.

Gotycki zamek z połowy XIV w., przebudowany w stylu renesansowym, znajduje się w centrum Niepołomic. Zamek wybudowany z rozkazu króla Kazimierza Wielkiego pełnił funkcje obronne, wyruszały stąd wyprawy myśliwskie do pobliskiej Puszczy Niepołomickiej. Historia królewskiego zamku obfituje w wydarzenia wagi państwowej. Tu za czasów króla Władysława Jagiełły zwoływano zjazdy koronne. Tu lubiła przebywać królowa Bona.

Zamek, który przez wieki był rezydencją królów polskich i najznakomitszych rodów szlacheckich, jest otwarty obecnie dla gości i turystów. Klub skorzystał z tej możliwości, a zamkowa magia przybliżyła czytelników Magazynu Prestiż who is who do historii Rzeczypospolitej.

Zgodnie z klubową tradycją gen. prof. Mieczysław Bieniek wygłosił kolejny wykład, tym razem na temat bezpieczeństwa we współczesnym świecie. Po prelekcji wywiązała się ożywiona dyskusja.
Nowi członkowie klubu opowiedzieli o swojej działalności zawodowej i społecznej.

Skorzystaliśmy też z zaproszenia członka klubu Jerzego Motyki do aktywnego uczestnictwa na polu golfowym w Ochmanowie k/Krakowa, którego jest współwłaścicielem, i uzyskania tzw. zielonej karty.
Obejrzeliśmy także ekspozycję wystawową w Muzeum Zamkowym. Było to spotkanie z historią, architekturą, przyrodą i sztuką , oraz legendami związanymi z pobytami polskich królów.

Wieczorna kolacja w zamkowej restauracji sprzyjała integracyjnym rozmowom i omówieniu programu jesiennego spotkania klubowiczów w Krynicy Zdroju.

1 października 2020 15:15

Spotkanie członków i przyjaciół Prestige Club-u w Pałacu w Paszkówce

Jesienne spotkanie A.D.2020 członków PRESTIGE CLUB-u odbyło się 26. września w Pałacu w Paszkówce k/Krakowa. Gościem honorowym była JE Siti Nugraha Mauludiah, Ambasador Republiki Indonezji w Polsce.

Podczas spotkania Konsul Honorowy Indonezji w Polsce Marian Skrzypiec przedstawił w krótkim zarysie historię stosunków indonezyjsko-polskich oraz aktualne wzajemne relacje Polska – Indonezja.

Dyrektor Instytutu Polskiej Akademii Nauk z Wrocławia prof. dr hab. Andrzej Gamian wygłosił interesujący wykład związany z pracą polskich naukowców nad lekiem i antywirusową szczepionką COVID – 19, zaś biznesman Albert Smektalski  z Poznania w zwięzłej prelekcji przedstawił temat „Czas na inwestycje w innowacje”.

Dr Bronisław Orawiec, przedstawiciel Polonii z Chicago, zaprezentował swą kolejną książkę z serii „Góralskie posiady doktora Orawca”.

Po części oficjalnej i dyskusji nad wypowiedziami prelegentów, właściciel Pałacu Jan Oleksy, oprowadził gości po zabytkowych wnętrzach obiektu i otaczającym go parku. Smakowite potrawy z pałacowej kuchni serwowane osobiście przez gospodarza i integracyjne rozmowy dopełniły ten wyjątkowy wieczór.