Aktualności

23 kwietnia 2022 00:00

Spotkanie członków i przyjaciół PRESTIGE CLUB-u w Hotelu Prezydent w Krynicy Zdroju

23. kwietnia członkowie PRESTIGE CLUB-u spotkali się w Hotelu Prezydent w Krynicy Zdroju z zaproszonymi gośćmi z kręgu Kawalerów Bractwa Spiżowego. Honorowymi gośćmi byli gen. prof. Mieczysław Bieniek, b. zastępca dowódcy strategicznego NATO oraz Marian Skrzypiec, Konsul Honorowy Indonezji w Polsce.

Wojna w Ukrainie była głównym tematem agendy spotkania. Gen. M. Bieniek wygłosił wykład dot. polityki międzynarodowej i aktualnej sytuacji w sferze działań wojennych w Ukrainie oraz omówił politykę Zachodu wobec rosyjskiego agresora, a także aktualną politykę Polski wobec bratniego sąsiada.

Po wykładzie wywiązała się dyskusja związana z pomocą dla uchodźców ukraińskich przebywających w Polsce, w wyniku której przyjęto wspólną deklarację zorganizowania w ramach działalności klubowej „hub-u” koordynującego wsparcie dla walczącej Ukrainy i odbudowy kraju po zakończonej wojnie.

Po kolacji uczestnicy  spotkania przenieśli się do klubu hotelowego, gdzie przedstawione podczas debaty tematy można było omówić w mniej oficjalnym tonie.

26 czerwca 2021 00:00

Spotkanie członków i przyjaciół PRESTIGE CLUB-u w Zamku Królewskim w Niepołomicach

26 czerwca A.D. 2021 członkowie Prestige Club-u i zaproszeni goście spotkali się w Zamku Królewskim w Niepołomicach k/Krakowa, zwanym „drugim Wawelem”.

Gotycki zamek z połowy XIV w., przebudowany w stylu renesansowym, znajduje się w centrum Niepołomic. Zamek wybudowany z rozkazu króla Kazimierza Wielkiego pełnił funkcje obronne, wyruszały stąd wyprawy myśliwskie do pobliskiej Puszczy Niepołomickiej. Historia królewskiego zamku obfituje w wydarzenia wagi państwowej. Tu za czasów króla Władysława Jagiełły zwoływano zjazdy koronne. Tu lubiła przebywać królowa Bona.

Zamek, który przez wieki był rezydencją królów polskich i najznakomitszych rodów szlacheckich, jest otwarty obecnie dla gości i turystów. Klub skorzystał z tej możliwości, a zamkowa magia przybliżyła czytelników Magazynu Prestiż who is who do historii Rzeczypospolitej.

Zgodnie z klubową tradycją gen. prof. Mieczysław Bieniek wygłosił kolejny wykład, tym razem na temat bezpieczeństwa we współczesnym świecie. Po prelekcji wywiązała się ożywiona dyskusja.
Nowi członkowie klubu opowiedzieli o swojej działalności zawodowej i społecznej.

Skorzystaliśmy też z zaproszenia członka klubu Jerzego Motyki do aktywnego uczestnictwa na polu golfowym w Ochmanowie k/Krakowa, którego jest współwłaścicielem, i uzyskania tzw. zielonej karty.
Obejrzeliśmy także ekspozycję wystawową w Muzeum Zamkowym. Było to spotkanie z historią, architekturą, przyrodą i sztuką , oraz legendami związanymi z pobytami polskich królów.

Wieczorna kolacja w zamkowej restauracji sprzyjała integracyjnym rozmowom i omówieniu programu jesiennego spotkania klubowiczów w Krynicy Zdroju.

1 października 2020 15:15

Spotkanie członków i przyjaciół Prestige Club-u w Pałacu w Paszkówce

Jesienne spotkanie A.D.2020 członków PRESTIGE CLUB-u odbyło się 26. września w Pałacu w Paszkówce k/Krakowa. Gościem honorowym była JE Siti Nugraha Mauludiah, Ambasador Republiki Indonezji w Polsce.

Podczas spotkania Konsul Honorowy Indonezji w Polsce Marian Skrzypiec przedstawił w krótkim zarysie historię stosunków indonezyjsko-polskich oraz aktualne wzajemne relacje Polska – Indonezja.

Dyrektor Instytutu Polskiej Akademii Nauk z Wrocławia prof. dr hab. Andrzej Gamian wygłosił interesujący wykład związany z pracą polskich naukowców nad lekiem i antywirusową szczepionką COVID – 19, zaś biznesman Albert Smektalski  z Poznania w zwięzłej prelekcji przedstawił temat „Czas na inwestycje w innowacje”.

Dr Bronisław Orawiec, przedstawiciel Polonii z Chicago, zaprezentował swą kolejną książkę z serii „Góralskie posiady doktora Orawca”.

Po części oficjalnej i dyskusji nad wypowiedziami prelegentów, właściciel Pałacu Jan Oleksy, oprowadził gości po zabytkowych wnętrzach obiektu i otaczającym go parku. Smakowite potrawy z pałacowej kuchni serwowane osobiście przez gospodarza i integracyjne rozmowy dopełniły ten wyjątkowy wieczór.

20 grudnia 2019 15:58

Grudzień 2019 – wigilijne spotkanie członków Prestige Club-u

Grudzień każdego roku jest okazją do podsumowania klubowej działalności, ale i niecodziennym, magicznym miesiącem wpisującym się w tradycję Świąt Bożego Narodzenia. Atmosfera i klimat wydarzeń sprzed dwu tysięcy lat, Wigilia i wzajemne życzenia dopełniają symbolikę wigilijnej wieczerzy.

Tym razem spotkaliśmy się w Hotelu Prezydent w Krynicy Zdroju.

Integracyjne spotkanie wypełniły wykłady. Prof. nadzw. dr hab. Brygida Grzeganek-Więcek omówiła „Wielowymiarowość ról menedżera we współczesnej rzeczywistości”, a Grzegorz Ludera przedstawił „Pierwotne koncepcje medyczne – leczyć czy uzdrawiać?” w kontekście tradycyjnej indyjskiej nauki medycznej „Ayurveda”. Nota bene prelekcje te zostaną opublikowane w nr. 40/2020 Magazynu PRESTIŻ who is who.

Po części oficjalnej odbyła się staropolska Wigilia w hotelowej restauracji, a wieczór w Sali VIP i hotelowym klubie zwieńczył agendę spotkania.

2 października 2019 00:00

Jesienne spotkanie klubowiczów CLUBU PRESTIGE w Restauracji Zbrojownia w Krakowie

Cykliczne jesienne spotkanie klubowiczów CLUBU PRESTIŻ odbyło się w Restauracji „Zbrojownia” w Krakowie. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście z Polski, Węgier, Słowacji, Kanady i USA. Gościem honorowym był książę Adam Andrew von Rhedey, potomek węgierskiego królewskiego rodu Aba o tysiącletniej tradycji.

Agenda spotkania obejmowała kilka tematów, z których wiodącym było wystąpienie księcia Rhedeya związane z kreowaniem nowoczesnej elity w świecie, z podkreśleniem roli, wagi i znaczenia rodowej arystokracji w tym przedsięwzięciu.

Dr Ewa Piacentile z Padwy, wybitna działaczka polonijna, przedstawiła w krótkim elaboracie dorobek polskiej nauki i osiągnięcia polskiego biznesu w świecie.

Pan Robert Galara omówił pakt Ribbentrop-Mołotow w aspekcie jego znaczenia dla dokonania IV rozbioru Polski.

Do paneli włączali się uczestnicy spotkania, m.in. prof. dr hab. Maria Sierpińska, prof. dr hab. Janusz Skalski, gen. prof. dr Mieczysław Bieniek oraz arystokraci, książę Krzysztof Radziwiłł i hr. Marcin Zamoyski.

Obecna na spotkaniu Pani Agnieszka Michalczyk, koordynatorka „Balu Debiutantów” zaprosiła klubowiczów na przyszłą galę „Balu” do Pałacu w Wilanowie, a Redakcja Magazynu PRESTIŻ who is who zaproponowała Pani Ewie Rogozińskiej, międzynarodowej ekspertce z zakresu komunikacji międzynarodowej i etyki w biznesie, współpracę związaną z działalnością klubową.

Po kolacji część klubowiczów udała się do pałacu w Paszkówce, głównej siedziby Clubu, na integracyjne  spotkanie przy lampce wina z gośćmi z Węgier i Słowacji.