Spotkanie członków i przyjaciół PRESTIGE CLUB-u w Hotelu Prezydent w Krynicy Zdroju

23. kwietnia członkowie PRESTIGE CLUB-u spotkali się w Hotelu Prezydent w Krynicy Zdroju z zaproszonymi gośćmi z kręgu Kawalerów Bractwa Spiżowego. Honorowymi gośćmi byli gen. prof. Mieczysław Bieniek, b. zastępca dowódcy strategicznego NATO oraz Marian Skrzypiec, Konsul Honorowy Indonezji w Polsce.

Wojna w Ukrainie była głównym tematem agendy spotkania. Gen. M. Bieniek wygłosił wykład dot. polityki międzynarodowej i aktualnej sytuacji w sferze działań wojennych w Ukrainie oraz omówił politykę Zachodu wobec rosyjskiego agresora, a także aktualną politykę Polski wobec bratniego sąsiada.

Po wykładzie wywiązała się dyskusja związana z pomocą dla uchodźców ukraińskich przebywających w Polsce, w wyniku której przyjęto wspólną deklarację zorganizowania w ramach działalności klubowej „hub-u” koordynującego wsparcie dla walczącej Ukrainy i odbudowy kraju po zakończonej wojnie.

Po kolacji uczestnicy  spotkania przenieśli się do klubu hotelowego, gdzie przedstawione podczas debaty tematy można było omówić w mniej oficjalnym tonie.