Spotkanie członków i przyjaciół Prestige Club-u w Pałacu w Paszkówce

Jesienne spotkanie A.D.2020 członków PRESTIGE CLUB-u odbyło się 26. września w Pałacu w Paszkówce k/Krakowa. Gościem honorowym była JE Siti Nugraha Mauludiah, Ambasador Republiki Indonezji w Polsce.

Podczas spotkania Konsul Honorowy Indonezji w Polsce Marian Skrzypiec przedstawił w krótkim zarysie historię stosunków indonezyjsko-polskich oraz aktualne wzajemne relacje Polska – Indonezja.

Dyrektor Instytutu Polskiej Akademii Nauk z Wrocławia prof. dr hab. Andrzej Gamian wygłosił interesujący wykład związany z pracą polskich naukowców nad lekiem i antywirusową szczepionką COVID – 19, zaś biznesman Albert Smektalski  z Poznania w zwięzłej prelekcji przedstawił temat „Czas na inwestycje w innowacje”.

Dr Bronisław Orawiec, przedstawiciel Polonii z Chicago, zaprezentował swą kolejną książkę z serii „Góralskie posiady doktora Orawca”.

Po części oficjalnej i dyskusji nad wypowiedziami prelegentów, właściciel Pałacu Jan Oleksy, oprowadził gości po zabytkowych wnętrzach obiektu i otaczającym go parku. Smakowite potrawy z pałacowej kuchni serwowane osobiście przez gospodarza i integracyjne rozmowy dopełniły ten wyjątkowy wieczór.